Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /szlakiwodne.pl/includes/menu.inc).

Szlaki Wodne

Po pokonaniu w ciągu kilku sezonów wszystkich dróg wodnych Polski (www.drogiwodne.pl; www.waterways.pl), opisałem prawie cztery tysiące kilometrów rzek, kanałów i jezior w przewodnikach wydanych w języku polskim (http://drogiwodne.pl/publikacje/drogi-wodne-w-polsce-przewodnik-dla-wodniakow.html) oraz angielskim, francuskim i niemieckim (http://drogiwodne.pl/publikacje/waterways-poland-wasserwege-polen-voies-navigables-de-pologne-drogi-wodne-w-polsce-tomasz).  

Teraz przyszła pora na szlaki wodne! Pokonujemy je z Panem Lokomotyffką kajakiem. Pierwszy nasz wehikuł to dmuchany trzyosobowy kajak. Jego zaletą jest to, że wciągu dosłownie kilku minut, przy pomocy prostej pompki, z niewielkiej, ważącej ok. 15 kg torby otrzymujemy prawie 5 metrowy stabilny wehikuł. Taki sprzęt daje nam ogromną swobodę: mieści się w bagażniku każdego samochodu, jest lekki, możemy go zwodować gdzie zechcemy. Można pływać w nim, na nim, można go ciągnąć, a na płytkich zakolach rzek staje się doskonałą zabawką dla małego dziecka.

Rozpoczynamy projekt latem 2014 roku od uroczysk w Borach Tucholskich, Słupi, warmińskiej Łyny i mazurskiej Krutyni.

Nasz cel? - Zgadnijcie!