Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /szlakiwodne.pl/includes/menu.inc).

Szlaki Wodne

Uroczyska w Borach Tucholskich

Uroczyska w Borach Tucholskich

Jak rozkochać dziecko w rzekach i kajakarstwie? – dawkować wrażenia, zaczynać od krótkich przejażdżek po malowniczych odcinkach, często się zatrzymywać, połączyć spływ z wędrówką lub przejażdżką rowerem po lesie. Bory Tucholskie to idealne miejsce na taką aktywność.

Bory Tucholskie to raj dla kajakarzy: Brda i jej dorzecze, Czarna Woda, liczne rzeczki i jeziora są rajem dla kajakarzy. Mkniemy kajakiem po rzekach, rzeczkach, zarośniętych kanałach melioracyjnych i jeziorach: czujemy się jak w Delcie Mekongu.

Łyna

Łyna na tle najbardziej malowniczych polskich rzek jest sympatyczną rzeczką. Jej wielka zaletą jest brak rozbudowanej infrastruktury i przez to także niewielka ilość kajakarzy. Całymi dniami rzekę będziemy mieli dla siebie. Spektakularny i malowniczy jest krótki odcinek biegnący przez Las Warmiński: (pobierz pdf)

Nurt jest miejscami wartki, spływ należy do łatwych i nadaje się doskonale dla poczatkujących kajakarzy.

Na niewielu polach biwakowych w sezonie letnim 2014 królowały góry śmieci.

Krutynia

Jeden z pierwszych spływów kajakowych, odbytych (jako dziecko) z rodzicami ponad dwadzieścia lat temu. Teraz wracam tu z małym synkiem. Takie déjà vu.

Krutynia to sympatyczny spływ. Latem sporo tu ludzi, zwłaszcza na odcinku od jeziora Krutyńskiego do Iznoty.